Jedno na pewno z ciekawszych pojedynków I kolejki PKO Ekstraklasy będzie to konfrontacja we Wrocławiu, a tam dojdzie przecież do pojedynku pomiędzy Śląskiem Wrocław z Piastem Gliwice.

Typ i analiza meczu Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Typ i analiza meczu Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Na pewno nie jest łatwo wskazać jednoznacznego faworyta tej rywalizacji. Tym bardziej, że w poprzednim sezonie obie te drużyny zajęły czołowe miejsca na koniec sezonu. I z pewnością apetyty są dużo i w tej kampanii.

Jednak osobiście nie spodziewam się tutaj super widowiska z jednej, ale i z drugiej strony. Po pierwsze Śląsk na pewno stracił bardzo dużo po odejściu Płachety i Charapka i przynajmniej w pierwszych meczach może wyjść negatywni na postawę w ofensywie drużyny z Wrocławia.

Trudno również spodziewać się, żeby było to spotkanie ofensywne. Gospodarze po stracie czołowych swoich piłkarzy w pierwszy meczach mogą zawodzić. A na pewno nie będą tak częściej i śmielej atakowali, jak to było w poprzednim sezonie.

Bonus bez depozytu u bukmachera STS

Również Piast na taką grę nie pozwoli. Owszem może w tym zespole nie ma doświadczonych, solidnych piłkarzy. Jednak największym atutem ekiipy Fornalika jest kolektyw. Jako drużyna są bardzo groźni i dobrze zorganizowani na boisku.

Jednak nie da się ukryć, że Piast jest to drużyna własnego boiska. Większość punktów ten zespół zdobywa w Gliwicach i z pewnością będzie to widoczne również w tym sezonie. Jednak trzeba podkreślić bardzo dobrą grę tego zespołu w obronie. Styl gry tego zespołu an wyjazdach jest prosty. A mianowicie większością zawodników obrona własnej brami, a dopiero później szukacie okazji do strzelana bramki. Poza tym dodać trzeba, że z Piasta odszedł Felix, czyli filar lini ofensywnej.

Reasumując, ciężko uwierzyć, żeby pojedynek pomiędzy Śląskiem z Piastem Gliwice był na wysokim poziomie. A przede wszystkim mowa tutaj o ofensywie. Obie ekipy w lecie straciły czołowych swoich piłkarzy z tej formacji. To wszystko powinno również przełożyć się na ilość sytuacji brakować i samych bramek w tej rywalizacji.

MeczTypKursBukmacher
Śląsk Wrocław – Piast Gliwiceunder 2.5 1.85STS
Poprzedni artykułTyp z PKO Ekstraklasy: Zagłębie Lubin – Lech Poznań – 21 sierpnia [piątek]
Następny artykułPSG – Bayern Monachium: Typ i analiza meczu 23 sierpnia [niedziela]
Darmowe bonusy bukmacherskie do legalnych w Polsce zakładów bukmacherskich online. Bonusy do Betfan, Betclic, STS, Fortuna. Ranking najlepszych bukmacherów w Polsce.